Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Zaplanuj swój start

Lokalizacja / Start / Meta

Impreza Hotel Ossa Tour by Plus zostanie przeprowadzona w dniach 18 - 19 kwietnia 2... roku. Biuro zawodów, start, meta, parkingi, EXPO, zakwaterowwanie, wyżywienie ... słowem baza zawodów - wszystko w jednym miejscu - sprawdź lokalizację
Piękna przyroda, malownicze krajobrazy i czyste powietrze sprawiają, że każdy czuje się tu wyjątkowo.

Przygotowanie fizyczne

Każdy uczestnik imprezy powinien być odpowiednio przygotowany do zawodów, ze szczególnym uwzględnieniem ogólnej sprawności fizycznej wspartej typową kolarską siłą i wytrzymałością. Zawodnik biorący udział w Hotel Ossa Tour by Plus musi być świadomy, iż w dniach 18 - 19 kwietnia spędzi "w siodle" od 1 do 4 godzin (czasówka, ok. 0,5 h), przejeżdżając w zależności od wybranego dystansu od ok. 20 km do ok. 90 km i zaliczając podjazdy z przewyższeniami od 100 do prawie 600 m. Niektóre odcinki będą wymagały od uczestnika większego zaangażowania i koncentracji, wszystko po to, by w określonym tempie i komforcie pokonać różnej jakości trasy. Regeneracja pomysiłkowa, np. masaż sportowy, rozciąganie, rolowanie po wysiłu będą wysoce wskazane i zalecane.

Długi, średni czy krótki dystans?

Każdego roku stawiamy zawodnikom nowe wyzwania, a oni doświadczają kolejnych atrakcji. Podczas każdego wyścigu oferujemy szeroki wybór dystansów. Wyścig szosowy to wielka frajda z jazdy i satysfakcja wygranej ze sobą, trasą, przeciwnikami. Tutaj zwycięża się często siłą woli, a kryzysy fizyczne pokonuje odpornością psychiki. Skrócone dystanse (średni i krótki) mają zachęcić mniej doświadczonych do skosztowania szosowej jazdy. Ci, którzy do tej pory wstrzymywali się przed startem w wyścigu "na asfalcie", będą mogli poznać ten sport "w realu", z tej dobrej strony, bez przeciągnięcia struny własnych możliwości.

Jaki rower będzie odpowiedni na Hotel Ossa Tour by Plus?

To pytanie wydaje się mieć prostą odpowiedź. Hotel Ossa Tour by Plus to wyjątkowa impreza, która faworyzuje jeden typ roweru - szosówka z klasycznym "barankiem". Modne ostatnio gravele również spełnią swoją rolę, pod warunkiem odpowiedniego doboru kół i opon. Na dystansach "DŁUGI" i "ŚREDNI" dopuszczamy do startu zawodników wykorzystujących ww. typy rowerów. Na dystansie "KRÓTKIM" możliwy jest start także na rowerze trekkingowym i popularnym "góralu".

Ciesz się jazdą

Udział w wyścigu szosowym to bardzo dobry stymulant Twojego „wewnętrznego ognia”. Ściganie się w nowym miejscu, z nowymi ludźmi, może być wyjątkowym wydarzeniem dla całej masy miłośników szosy. Problem w tym, że wiele tego typu wyścigów jest do siebie podobnych. Start, trasa, meta - to  jednak czasami jest to zwyczajnie za mało, szczególnie jeśli robimy to któryś raz z rzędu. Dobra wiadomość jest taka, że niektóre wyścigi wyrywają się temu schematowi. Udział w jednym z nich to wyzwanie dla każdego typu zawodnika – nie ważne czy jest on profesjonalistą czy kolarzem amatorem, który szuka jedynego w swoim rodzaju wyzwania. Hotel Ossa Tour by Plus należy do tej właśnie grupy imprez.
Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner