Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Format wyścigu

Klasyfikacja SOLO

Impreza rozgrywana jest w formule jazdy indywidualnej na dystansach "krótki", "średni", "długi"  w kategoriach:
 
 Kobiety  Mężczyźni
 OPEN  OPEN
 K0: poniżej 18 lat                      M0: poniżej 18 lat                    
 K1: 18 - 29 lat  M1: 18 - 29 lat
 K2: 30 - 39 lat  M2: 30 - 39 lat
 K3: 40 - 49 lat  M3: 40 - 49 lat
 K4: 50 lat i więcej  M4: 50 - 59 lat
   M5: 60 - 65 lat
   M6: 66 lat i więcej

Warunkiem prowadzenia klasyfikacji w poszczególnych kategoriach jest sklasyfikowanie min. 10 mężczyzn i min. 5 kobiet. W innym przypadku uczestnicy ze starszej kategorii będą klasyfikowani w kategorii młodszej.

Klasyfikacja Team

Drużyną zgłoszoną do Klasyfikacji Zespołowej ("KZ") może być formalna lub nie formalna grupa zawodników reprezentująca klub sportowy, stowarzyszenie, placówkę oświatową lub firmę. Do KZ dopuszcza się grupy reprezentujące lokalne społeczności sportowe po ich akceptacji co do charakteru i nazwy przez Organizatora.

W KZ będą ujęte zespoły, które zgłosiły minimum czterech zawodników na jednym z wybranych dystansów ("DŁUGI", "ŚREDNI", "KRÓTKI").

KZ jest klasyfikacją opartą na indywidualnych wynikach Open Kobiet i Open Mężczyzn poszczególnych dystansów MD. KZ będzie prowadzona dla każdego dystansu osobno. Zwycięzcą w KZ zostanie zespół, którego zawodnicy uzyskają najniższą sumę zdobytych miejsc w klasyfikacji Open danego dystansu.

Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszonego zespołu pod względem jego składu i charakteru.

Jazda indywidualna na czas

Hotel Ossa Tour by Plus zostanie przeprowadzony w ciągu dwóch dni. Będzie to niepowtarzalna okazja, by wziąć udział zarówno w sobotniej czasówce (18 kwietnia), jak i niedzielnym starcie wspólnym. Jazda indywidualna na czas i rywalizacja z jednym z najlepszych specjalistów w tej dyscyplinie, ze zwycięzcą etapowym Tour de France ... czemu nie ;) Każdy będzie mógł sprawdzić, jak szybko przemieszcza się kilkukrotny Mistrz Polski, Maciej Bodnar, jaki dystans dzieli kolarza-amatora od czwartego zawodnika Mistrzostw Świata. Tego jeszcze w Polsce nie było ...

Sprawdzona formuła

Pięć lat temu zaproponowaliśmy zawodnikom nową formułę zawodów - wyścig szosowy z udziałem gwiazdy światowego peletonu. Rozpoczęliśmy od Velo Toruń i imprezy z Mistrzem Świata - Michałem Kwiatkowskim. W kolejnych latach nawiązaliśmy kooperację z medalistą olimpijskim - Rafałam Majką i z nim przeprowadzamy dwudniowe zawody "Majka Days". W 2020 wraz z zawodnikami drużyny Bora Hansgrohe zapraszamy na zawody do Hotelu Ossa, na trasy w Bydgoszczy i finał (po zakończeniu Giro d'Italia) w Dobczycach. Nowa i sprawdzona formuła wyścigów gwarantuje specjalne emocje, w tych kilka dni w roku każdy z zawodników będzie mógł poczuć się jak "PROS", zgodnie z zasadą "Be a PRO for a day".

Oznakowanie tras

Bardzo dużą wagę przywiązujemy do znakowania naszych tras. Na tym polu nie pozostawiamy nic przypadkowi. Trasa jest czytelnie i jednolicie oznakowana, od pierwszego do ostatniego kilometra i skontrolowana przed samym startem imprezy. Zarówno zawodnik, który chce poruszać się cały czas w wyścigowym tempie, jak i jadący na luzie "easy rider" mają czuć pewność, że wciąż są na trasie naszego wyścigu. Dodatkowo każdy peleton będzie zabezpieczał pilot, a boczne drogi zostaną obstawione przez służby mundurowe. Nie mniej zalecamy czujność i zasadę ograniczonego zaufania.
Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner